Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto
Etusivu » Ajankohtaista » Kaikki kevään 2017 valmistuneet
26.06.2017

Kaikki kevään 2017 valmistuneet

Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopistosta vuoden 2017 aikana valmistuneet:

Nuorten koulutus

Ajoneuvoasentaja

Hokkanen Matti, Karstula
Hämäläinen Niko, Laukaa
Kemppainen Arttu, Viitasaari
Kolehmainen Topi, Kannonkoski
Kuusinen Eetu, Laukaa
Latvala Olli, Karstula
Naukkarinen Matti, Laukaa
Nurmesniemi Jari, Pihtipudas
Närhi Topi, Pihtipudas
Pietiläinen Miska, Viitasaari

Pietinen Niko, Karstula
Rytilä Jere, Pihtipudas
Snell Santtu, Jyväskylä
Tarvainen Jere, Jyväskylä
Tollola Lotta, Saarijärvi
Vainio Ville, Pihtipudas
Automaatioasentaja

Aliranta Nuutti, Äänekoski
Kaipio Eetu, Äänekoski
Kautto Sini, Äänekoski
Kunnela Joni, Viitasaari
Lehmonen Jere, Äänekoski
Makkonen Antti, Äänekoski
Pietiläinen Anna-Sofia, Saarijärvi
Porrassalmi Joona, Äänekoski
Rautiainen Vili, Äänekoski
Saloranta Tommi, Laukaa
Viik Christian, Hankasalmi

Autonkuljettaja

Varis Jani, Konnevesi

Datanomi

Hirvonen Mikko, Äänekoski
Hänninen Tero, Äänekoski
Kankainen Niklas, Viitasaari
Kolppanen Aleksi, Äänekoski
Malinen Ville, Äänekoski
Markamo Markus, Hankasalmi
Niskanen Aki, Viitasaari
Niskanen Jarkko, Viitasaari
Ruotsalainen Riku, Äänekoski
Tervakangas Antti, Jyväskylä
Tiittanen Udo, Äänekoski

Eläintenhoitaja

Colliander Julia, Jyväskylä
Hakala Jutta, Saarijärvi
Hotakainen Iisa, Halsua
Hänninen Sandra, Juva
Kaappola Krista, Jyväskylä
Kantoluoto Reetta, Jyväskylä
Kinnunen Tiia, Jyväskylä
Kivijärvi Alisa, Jyväskylä
Koiramäki Oodi, Jyväskylä
Liljamo Maija, Jyväskylä

Logren Roosa, Pihtipudas
Miinalainen Saara, Jyväskylä
Norvasuo Krista, Jyväskylä
Oksanen Karoliina, Saarijärvi
Paananen Satu, Äänekoski
Palmi Teresa, Jyväskylä
Palva-aho Tuua, Multia
Paronen Seni, Jyväskylä
Raatikainen Roosa, Viitasaari
Ristimäki Neea, Jyväskylä

Ruodemäki Siina, Keuruu
Savolainen Elli, Äänekoski
Tapper Tiia, Jyväskylä
Tasanen Ruut, Hartola
Turunen Hanne-Maria, Muurame
Veistämö Laura, Jyväskylä

ICT-asentaja

Hintikka Pekka, Laukaa
Huupponen Konsta, Laukaa
Huupponen Mikko, Laukaa
Kinnunen Miika, Kinnula
Laakso Henri, Saarijärvi
Liimatainen Eemeli, Äänekoski
Miettinen Vesa, Saarijärvi
Palmroos Aleksi, Äänekoski
Piispanen Ville, Saarijärvi
Pokela Janne, Saarijärvi

Seurujärvi Markus, Äänekoski
Torittu Aki, Jyväskylä
Tuohimetsä Lassi, Saarijärvi

Kodinhuoltaja

Hakalehto Erja, Viitasaari
Kokkinen Katja, Kannonkoski
Olander Katariina, Viitasaari
Penttinen Tiia, Äänekoski

Kokki

Björklund Johanna, Äänekoski
Hakkarainen Iida, Äänekoski
Heinänen Aleksi, Äänekoski
Honkonen Niko, Äänekoski
Huttunen Pinja, Viitasaari
Kainulainen Mira, Kivijärvi
Kankainen Reijo, Äänekoski
Karppinen Justiina, Kannonkoski
Kieleväinen Ella, Kinnula
Kinnunen Taija, Viitasaari

Kukkola Janita, Nivala
Kumpulainen Antti, Pihtipudas
Lehtonen Paula, Kannonkoski
Mehto Essi, Viitasaari
Mäkinen Aada, Jyväskylä
Männikkö Heli, Pihtipudas
Piilonen Katariina, Äänekoski
Ranta-Nilkku Mirja, Äänekoski
Siekkinen Miia, Pihtipudas
Sohlman Nora, Äänekoski

Valkama Niina, Jyväskylä
Wickstrand Jean, Äänekoski
Välipakka Jimi, Äänekoski

Koneenasentaja

Kauppinen Erkki, Konnevesi
Keurulainen Aksu, Konnevesi
Kinnunen Jesse, Äänekoski
Koskinen Kasperi, Konnevesi
Lehtonen Ville, Äänekoski
Maukonen Joona, Äänekoski

Koneistaja

Varis Kalle-Antti, Viitasaari

Levyseppähitsaaja

Leppänen Jere, Viitasaari
Pasanen Ville, Viitasaari

Lähihoitaja

Aspinmaa Hermanni, Äänekoski
Hakonen Jenni, Äänekoski
Heikkinen Veera, Äänekoski
Huovinen Suvi, Laukaa
Huuskonen Milka, Äänekoski
Hämäläinen Marianne, Äänekoski
Hänninen Mari, Äänekoski
Kananen Noora, Viitasaari
Kauppinen Jenni, Viitasaari
Kemppainen Sonja, Viitasaari
Kiiski Satu, Laukaa
Korhonen Emmi Sofia, Uurainen
Kotilainen Varpu, Kannonkoski
Kumpulainen Jenna, Äänekoski
Kytömaa Ronja, Jyväskylä
Lestelin Nicklas, Äänekoski
Mattila Jenna, Laukaa
Muli Essi, Äänekoski
Oikarinen Riia, Äänekoski
Ojala Emilia, Kärsämäki
Oksanen Emilia, Äänekoski

Paananen Piia, Tampere
Pakarinen Anna, Äänekoski
Putro Minna, Äänekoski
Raitanen Pyry, Äänekoski
Seppänen Helmi Alisa, Äänekoski
Seppänen Janika, Äänekoski
Solonen Krista, Äänekoski
Suopanki Lotta, Konnevesi
Tyrväinen Elli, Äänekoski
Virtanen Viivi, Äänekoski

Maaseutuyrittäjä

Hakala Jutta, Saarijärvi
Heinäaho Roni, Konnevesi
Holm Niko, Saarijärvi
Juudin Jussi, Hankasalmi
Kauppinen Taavi, Kannonkoski
Leppänen Oskari, Karstula
Liimatainen Roosa, Viitasaari
Rajala Hannu, Ähtäri
Reini Arttu, Saarijärvi
Upla Teemu, Saarijärvi

Tasanen Ruut, Hartola

Merkonomi

Autio Noora, Karstula
Janhunen Ville, Viitasaari
Järkkälä Hanna-Mari, Saarijärvi
Kekki Jenna, Saarijärvi
Kinnunen Sofia, Äänekoski
Leinonen Olavi, Äänekoski
Lieska Emmi, Äänekoski
Maukonen Mira, Konnevesi
Maukonen Toni, Äänekoski
Minkkinen Iida, Saarijärvi

Muranen Janita, Jyväskylä
Nieminen Niko, Äänekoski
Niskanen Anttoni, Viitasaari
Orbinski Mika, Äänekoski
Paananen Anniriina, Äänekoski
Partanen Kristian, Äänekoski
Pietiläinen Miika, Valkeakoski
Rautiainen Noora, Äänekoski
Ritanen Emmi, Saarijärvi
Salmela Heidi, Äänekoski

Sormunen Miska, Laukaa
Valkonen Valtteri, Äänekoski
Wolkoff Larissa, Äänekoski

Metsäenergian tuottaja

Aho Joona, Saarijärvi
Autio Anttoni, Äänekoski
Backman Heikki, Saarijärvi
Hytönen Joel, Äänekoski
Isoviita Kauri, Saarijärvi
Jalkanen Pekka, Laukaa
Kananen Jari, Pihtipudas
Lähteinen Heidi, Kannonkoski
Mattila Miikka, Keuruu
Noponen Elias, Kyyjärvi

Talaskivi Pekka, Saarijärvi
Temonen Jani, Saarijärvi
Toivonen Antti, Äänekoski
Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Autio Miro, Jyväskylä
Antinaho Emma, Karstula
Hämäläinen Inka, Laukaa
Jalkanen Minna, Äänekoski
Lunkka Essi, Lievestuore
Maukonen Teemu, Laukaa
Orupõld Joonas, Suolahti
Peltomaa Sella, Äänekoski
Remonen Essi, Suolahti
Salpakoski Oona, Laukaa
Tuomisto Jenna, Säynätsalo

Prosessinhoitaja

Huusko Tommi, Laukaa
Mansikkaviita Satu, Uurainen
Nyyssönen Arto, Jyväskylä
Savolainen Kerkko, Laukaa
Silvennoinen Arttu, Jyväskylä

Putkiasentaja

Heinänen Jan, Äänekoski
Kumpulainen Riku, Viitasaari
Leino Santeri, Äänekoski
Linna Arttu, Äänekoski
Paananen Lennart, Pihtipudas
Paananen Saku, Viitasaari
Poikolainen Riku, Äänekoski

Puuseppä

Kalliokoski Santeri, Äänekoski
Kataja-aho Hermanni, Äänekoski
Oksanen Jesse, Uurainen

Sähköasentaja

Hirvonen Jere, Äänekoski
Huttunen Joonas, Äänekoski
Isomäki Tommi, Tampere
Karhila Roope, Saarijärvi
Kotilainen Jaakko, Kannonkoski
Lasarov Joona, Äänekoski
Leppänen Kim, Saarijärvi
Pasanen Riku, Äänekoski
Pihlainen Timo, Saarijärvi
Pokkinen Jonathan, Äänekoski

Rautiainen Miro, Äänekoski
Rinneaho Timo, Saarijärvi
Terävä Simo, Äänekoski
Ylitalo Leevi, Äänekoski

Talonrakentaja

Aunola Ville, Viitasaari
Hietapakka Turkka, Kinnula
Ikäheimonen Henry, Kuopio
Ilves Samuli, Äänekoski
Katajisto Samuli, Saarijärvi
Kauppinen Tuomas, Konnevesi
Kirvesmäki Joel, Laukaa
Kärkkäinen Petra, Saarijärvi
Liimatainen Leevi, Viitasaari
Manner Aarno, Äänekoski

Muhonen Tommi, Äänekoski
Nurminen Otto, Laukaa
Paakki Waltteri, Laukaa
Paananen Kaapo, Viitasaari
Pelkonen Otto, Oulu
Penttinen Jami, Äänekoski
Puttonen Toni, Laukaa
Ruuska Jani, Äänekoski
Römpötti Jere, Laukaa
Saavalainen Jaakko, Saarijärvi

Savimäki Henri, Laukaa
Savolainen Joni, Äänekoski
Sepponen Niko, Kivijärvi
Sironen Monica, Äänekoski
Takala Jimmy, Saarijärvi
Tamminen Aleksi, Saarijärvi
Teräväinen Tuomas, Äänekoski
Tolonen Miikka, Laukaa
Vehkala Matias, Viitasaari
Vertanen Topi, Saarijärvi

Vidgren Hannes, Laukaa
Vuori Joona, Laukaa

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Anttila Ville, Äänekoski
Boman Ella, Viitasaari
Eriksson Mike, Äänekoski
Huuskonen Iiris, Viitasaari
Karjalainen Joel, Laukaa
Karjalainen Topias, Uurainen
Kauppinen Eetu, Viitasaari
Kettunen Robin, Äänekoski
Klemola Jami, Kinnula
Kuikka Mikko, Laukaa
Nieminen Atro, Äänekoski
Rautiainen Joni, Äänekoski
Romppanen Henry, Äänekoski
Törhönen Valtteri, Viitasaari
Uusi-Maahi Joonas, Viitasaari

Aikuiskoulutus

Autonkuljettaja


Häkkinen Markus, Äänekoski

Eläintenhoitaja

Salomaa Inga, Karstula

 

Eläintenhoitajan ammattitutkinto, klinikkaeläinhoitaja

Bergman Christina, Jyväskylä
Björlund Janica, Jyväskylä
Hakkarainen Reetta, Petäjävesi
Hokkanen Pia, Äänekoski
Intke Elina, Jyväskylä
Keihäsniemi Margit, Jyväskylä
Laitila Marjo, Laukaa
Muurmäki Sanni, Jyväskylä
Ojala Henna Jyväskylä
Puttonen Riina, Jyväskylä,

Pyrhönen Karoliina, Jyväskylä
Räsänen Katri, Jyväskylä
Salminen Katja, Laukaa
Sivula Sari, Saarijärvi

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Haapakoski Teijo, Uurainen
Niskanen Ari-Pekka, Jyväskylä
Puranen Satu, Vesanto

Kiinteistönhoitaja

Huttunen Mikko, Äänekoski
Hyytinen Harri, Jyväskylä
Keisala Sami, Kyyjärvi
Kokko Ari, Viitasaari
Lehtonen Markus, Keuruu
Manninen Jyrki, Laukaa
Minkkinen Tuukka, Äänekoski
Paananen Mika, Pihtipudas
Pasanen Aleksi, Saarijärvi
Pesonen Ari, Jyväskylä
Vallin Väinö, Saarijärvi

Kokki

Halmela Krista, Jyväskylä

Ilves Anja, Saarijärvi
Kannusmäki Satu, Kauhava
Krogerus Arvi, Äänekoski
Rautiainen Laura, Äänekoski
Savolainen Emma, Äänekoski
Turunen Paula, Äänekoski

Koneistaja

Keurulainen Niko, Äänekoski

 

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Kotomäki Seija, Saarijärvi

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Hassinen Eija, Konnevesi
Haustola Anssi, Äänekoski
Hemming Aune, Äänekoski
Huttunen Minna, Viitasaari
Kautto Jussi, Äänekoski
Kumo Mari, Äänekoski
Timonen Ranee, Viitasaari

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Lehtonotko Susanna, Konnevesi

Lähihoitaja

Ahonen Ulla, Äänekoski
Auhtola Tuija, Pihtipudas
Friman Harry-Mikael, Karstula
Heinonen Jatta, Jyväskylä
Helin Perttu, Äänekoski
Hintikka Nita, Konnevesi
Hokkanen Minna, Saarijärvi
Homanen Jaana, Laukaa
Huovinen Arto, Saarijärvi
Huuskonen Jari, Konnevesi

Hänninen Maria, Jyväskylä
Kankaanperä Katja, Saarijärvi
Kemppainen Tanja, Saarijärvi
Korpioja Ulla, Äänekoski
Kuitunen Niina, Saarijärvi
Kumpula Liisa, Viitasaari
Luotonen Eeva, Äänekoski
Lupsakko Netta, Äänekoski,
Luukkanen Hanna, Viitasaari
Manninen Sari, Hankasalmi
Manninen Tiia, Kivijärvi
Mikkonen Merja, Uurainen
Muhonen Anne, Pihtipudas

Nevalainen Tero, Saarijärvi
Niemelä Noora, Viitasaari
Niskanen Jenna, Viitasaari
Niskanen Taru, Viitasaari
Oksanen Jasmiina, Äänekoski
Oranen Anne-Mari, Äänekoski
Paananen Jussi, Jyväskylä
Pakarinen Mirja, Konnevesi
Pekkarinen Kirsi, Karstula
Pekkarinen Maria, Äänekoski

Perälä Jonna, Äänekoski
Rautiainen Outi, Äänekoski
Riikonen Pekka, Jyväskylä
Ruha Markus, Äänekoski
Saarikoski Virpi, Jyväskylä
Saarinen Riitta, Äänekoski
Salo Hanna, Äänekoski
Sarja Ida, Äänekoski
Schroderus Hanna, Saarijärvi
Seppälä Mikael, Äänekoski
Simola Petri, Viitasaari

Sinikorpi Marketta, Äänekoski
Sohlman Jouni, Äänekoski
Sorri Miia, Äänekoski
Sutelainen Jaana, Pihtipudas
Thesslund-Vihanti Marianne, Laukaa
Torpakko-Ahonen Marika, Äänekoski
Tunderberg Tuija, Kauhajoki
Tuomi Tiina, Äänekoski
Tyyskä Hanna, Viitasaari
Valtonen Heli, Äänekoski
Vatanen Minna, Konnevesi
Vauhkonen Heidi, Laukaa
Viik Mikko, Konnevesi
Vouti Kirsi, Pihtipudas
Ylitalo Eevariikka, Äänekoski

Merkonomi

Ahola Sanna, Uurainen
Greijer Nana, Äänekoski
Hattunen Minna, Laukaa
Hämäläinen Jasmin, Äänekoski
Janhunen Ritva, Konnevesi
Kelander Virpi, Äänekoski
Kinnunen Antti, Viitasaari
Lakinnoro Sanna, Jyväskylä
Latvanen Minna, Uurainen
Mäkinen Pirjo, Laukaa
Nyyssönen Minna, Saarijärvi
Oksanen Anna, Laukaa
Oksman Mika, Viitasaari
Paananen Reetta, Viitasaari
Puranen Mika, Äänekoski
Rossi Marina, Äänekoski
Tiainen Sini, Saarijärvi
Tossavainen Teija, Viitasaari
Wacklin Anu, Äänekoski

Myynnin ammattitutkinto

Arpiainen Jukka, Lahti
Hänninen Sampo, Jyväskylä
Jokinen Annina, Toivakka
Kosonen Ville, Mikkeli
Leinonen Teemu Lapinlahti
Manninen Markku, Äänekoski
Matsson Jerker, Kokkola
Mattila Juha, Haapavesi
Mäkelä Jaakko, Jyväskylä
Mäkynen Timo, Äänekoski
Oksanen Juha, Jyväskylä
Pasanen Niko, Äänekoski
Rautiainen Sanna, Saarijärvi
Ruoppa Pasi, Lappeenranta
Vehviläinen Henriikka, Saarijärvi

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Leht Moonika, Iisalmi
Nousiainen Riina, Äänekoski
Oikari Juho, Jyväskylä
Pitkänen Tiia, Jyväskylä


Päihdetyön ammattitutkinto

Kautto Antti, Savonlinna
Kekarainen Päivi, Laukaa
Mustonen Liisa, Äänekoski
Saastamoinen Maaret, Äänekoski

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Halttunen Päivi, Äänekoski
Hänninen Eija, Saarijärvi
Koivusilta Tarja, Laukaa
Mäntylä Anne, Äänekoski
Paananen Tuija, Äänekoski
Piispanen Hanne-Mari, Kivijärvi
Pulliainen-Nieminen, Tiina Äänekoski
Sähköasentaja ja automaatioasentaja

Hautajoki Tommi, Laukaa
Honkanen Aleksi, Saarijärvi
Iltola Henri, Jyväskylä
Korkeamäki Antti, Saarijärvi
Liimatainen Heikki, Saarijärvi
Liimatainen Jussi, Äänekoski
Määttä Janne, Jyväskylä
Rautiainen Ismo, Uurainen
Rentola Kari, Jyväskylä
Savolainen Mikko, Jyväskylä

Taloushallinnon ammattitutkinto

Haustola Anu, Äänekoski
Karjalainen Kirsi, Karstula
Lappi-Tarvainen Piia, Uurainen
Tulla Päivi, Laukaa
Tekniikan erikoisammattitutkinto

Hakala Kati Karstula
Joutsimatka Ari Äänekoski
Liimatainen Niina Äänekoski
Linna Suvi Saarijärvi
Lång-Åsenbrygg Päivi Äänekoski
Metsola-Tuominen Anna-Kaisa Uurainen
Pitkälä Erkki, Uurainen

 

Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin ammattitutkinto

Hepomäki Vera, Äänekoski
Hietanen Heidi, Saarijärvi
Sopanen Miila, Saarijärvi

Ympäristönhoitaja

Anttila Heidi, Jyväskylä
Haaranen Vesa, Äänekoski
Koivikko Miia, Petäjävesi
Kuronen Noora, Jyväskylä
Kömi Tuomas, Saarijärvi
Lehtonen Maria, Salo
Matilainen Miia, Äänekoski
Ritoranta Aaro-Santeri, Jyväskylä
Saaranen Mika, Jyväskylä
Tajakka Jaana, Laukaa

Tamppinen Anne, Laukaa
Turpeinen Jukka, Äänekoski

Yrittäjän ammattitutkinto

Haapakoski Teijo, Uurainen
Hakkarainen Milla, Kinnula
Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Heimonen Mauri, Rautalampi
Hyvärinen Ari, Äänekoski
Hämäläinen Mikko, Laukaa
Ilves Marko, Äänekoski
Järvi Vesa, Karstula
Kinnunen Juha, Kinnula
Kirves Carita, Äänekoski
Korpinen Niko, Laukaa
Lakonen Jasu, Saarijärvi
Lampinen Teemu, Äänekoski  
Liponen Riku, Laukaa
Muhonen Mari, Kinnula
Muhonen Pertti, Viitasaari
Pekkarinen Tommi, Kinnula
Rytkönen Pekka, Pielavesi
Siekkinen Sonja, Äänekoski
Turpeinen Jussi, Pihtipudas
Onnea kaikille ammattiin valmistuneille!

Kevätjuhla 2017

Lähettäjä
Tiina Möttönen
30.05.2017
Viimeksi muokattu
30.06.2017