Pohjoisen Keski-Suomen oppimiskeskus

Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopistosta valmistuneet 2015

Nuorten koulutus

Ajoneuvoasentaja

Berg Mika, Konnevesi
Hytönen Joonas, Viitasaari
Korhonen Toni, Äänekoski
Kotilainen Casimir, Multia
Kuukkanen Henri, Äänekoski
Kuusrainen Juuso, Pihtipudas
Lönnblad Lauri-Valtteri, Saarijärvi
Paananen Atte, Pihtipudas
Pohjonen Eeli, Saarijärvi
Qvintus Ida, Äänekoski

Salonen Sauli, Pihtipudas
Tikanoja Juho, Äänekoski
Tuhkanen Juho, Äänekoski

Automaatioasentaja

Ahonen Sauli, Saarijärvi
Harju Riku, Laukaa
Hirvonen Heikki, Äänekoski
Kaipio Tuomo, Äänekoski
Laitinen Niko, Äänekoski
Liimatainen Juho, Äänekoski
Lätti Kalle, Laukaa
Muhonen Jukka-Pekka, Kinnula
Oksanen Patrik, Äänekoski
Ruha Matias, Äänekoski (kaksoistutkinto)
Ruotsalainen Sami, Äänekoski

Saukko Niilo, Äänekoski
Selkäinaho Vili, Saarijärvi
Sormunen Taneli, Äänekoski
Strand Teemu, Äänekoski
Tourunen Lari, Viitasaari
Vauhkonen Otto-Ville, Viitasaari

Autonkuljettaja

Oikari Tomi, Kivijärvi
Välipakka Oskari, Äänekoski

Datanomi

Hilpinen Matias, Laukaa
Kokko Sakari, Pihtipudas
Kokkonen Teemu, Konnevesi
Koskinen Anssi, Saarijärvi
Kritsanayut Sep Somchai, Äänekoski
Lampi Sami, Äänekoski
Niskanen Petri, Viitasaari
Rautiainen Timo, Äänekoski
Ruuska Johanna, Viitasaari

Eläintenhoitaja

Friman Meri, Kolari
Haapala Pirita, Jyväskylä
Hakomäki Amanda, Saarijärvi
Hall Suvi, Jyväskylä
Heinonen Hilla, Jyväskylä
Hokkanen Laura, Laukaa
Keisanen Alena, Jyväskylä
Korkeamäki Johanna, Saarijärvi
Kovanen Sanni, Jyväskylä
Kuivalainen Mirka, Jyväskylä

Kurikka Mari, Nurmijärvi
Kyllönen Oskari, Jyväskylä
Käyhkö Mira, Jyväskylä
Lähteenmäki Veera, Uurainen
Niemelä Oona, Muurame
Nieminen Marjo, Konnevesi
Pannula Ilona, Laukaa
Pohjonen Miia, Äänekoski
Suvimaa Eliisa, Mikkeli
Toikkanen Sini, Jyväskylä

Toivonen Ville-Petteri, Saarijärvi
Tuomi Jenna, Uurainen
Tuoriniemi Katja, Pyhäjärvi
Vähäsoini Tea, Jyväskylä

Kodinhuoltaja

Hakamäki Henna, Viitasaari
Leppänen Päivi, Viitasaari
Saastamoinen Heidi, Viitasaari
Siekkinen Heidi, Pihtipudas

Kokki

Aho Lyydia, Saarijärvi
Hämäläinen Roosa, Pihtipudas (kaksoistutkinto)
Hänninen Karoliina, Viitasaari
Karhunen Katariina, Keitele
Kautto Iiris, Saarijärvi
Kiminkinen Essi, Saarijärvi
Kumpulainen Sara, Äänekoski
Kuusjärvi Albert, Äänekoski
Liimatainen Heli, Viitasaari
Liimatainen Marika, Viitasaari
Liimatainen Tiia, Äänekoski
Paananen Ville, Äänekoski
Pekkarinen Milla, Kivijärvi
Rautiainen Niko, Äänekoski
Reipas Ella, Saarijärvi
Ruuska Jenni, Äänekoski
Savolainen Miika, Äänekoski
Toivonen Roosa-Maria, Äänekoski
Uljanoff Anna, Viitasaari
Väisänen Mia, Äänekoski

Koneenasentaja

Hytönen Riku-Pekka, Äänekoski
Kuikka Timo, Konnevesi

Kunnossapitoasentaja

Aspinmaa Eemeli, Äänekoski
Junkkari Juuso, Äänekoski
Koskinen Toni, Saarijärvi
Lehmonen Jarkko, Äänekoski
Pasanen Jani, Äänekoski
Pietiläinen Riku, Äänekoski
Pirkkalainen Joonas, Konnevesi
Rautiainen Joonas, Äänekoski
Rossi Eemeli, Konnevesi
Salonen Jari, Konnevesi

Sandelin Arttu, Äänekoski
Siikamäki Janne, Saarijärvi
Sormunen Vili, Äänekoski
Säämänen Touko, Rautalampi
Tiusanen Olli, Äänekoski
Yliniemi Jerry, Laukaa

Levyseppähitsaaja

Hirvasniemi Tuomas, Saarijärvi
Kuusrainen Mitjo, Viitasaari
Niskanen Arttu, Viitasaari
Penttinen Janne, Vesanto
Saramäki Matti, Karstula
Toikkanen Marko-Tapio, Kinnula

LVI-asentaja

Nieminen Niklas, Äänekoski

Lähihoitaja

Anttila Emma, Saarijärvi
Honkonen Janita, Äänekoski
Hämäläinen Milla, Äänekoski
Kemppainen Jenna, Saarijärvi
Kemppainen Marjut, Pihtipudas
Koskinen Jenni, Viitasaari
Liimatainen Elina, Pihtipudas
Niskanen Minja, Viitasaari
Paananen Nea, Laukaa
Paulo Veera, Siilinjärvi

Peuhkurinen Henni, Äänekoski
Piirainen Julia, Saarijärvi
Savolainen Johanna, Äänekoski
Valkama Rose, Äänekoski
Valkeinen Janette, Laukaa

Maaseutuyrittäjä

Leppämäki Paavo, Saarijärvi
Muli Vili, Äänekoski
Pasanen Sami, Äänekoski
Tarvainen Joel, Saarijärvi

Merkonomi

Colliander Jussi, Keuruu
Flyktman Niko, Laukaa
Gasana Innocent, Kouvola
Hakanen Aleksi, Äänekoski
Hakkarainen Jemina, Kivijärvi
Halonen Miranda, Viitasaari
Holm Valtteri, Jyväskylä
Honkonen Jami, Äänekoski
Hurskainen Anna, Saarijärvi
Huuskonen Fanny, Äänekoski

Hytönen Kaisa, Äänekoski
Irva Janne, Laukaa
Jukkala Silja-Maria, Saarijärvi
Järkkälä Mikko, Saarijärvi
Kaikkonen Sonja, Äänekoski
Kauppinen Riina, Viitasaari
Kautto Annika, Äänekoski
Kemiläinen Petri, Laukaa
Koivunen Juuso, Ähtäri
Koivuniemi Annemari, Äänekoski

Korpela Milla, Äänekoski
Liimatainen Aleksi, Äänekoski
Mannström Annika, Äänekoski (kaksoistutkinto)
Mattila Santeri, Jyväskylä
Ndabarinze Tuyishime Isaac, Kouvola
Ohra-aho Anni, Tammela
Oikari Nea, Karstula
Paananen Sami, Viitasaari
Peura Toni, Saarijärvi
Pigg Salla-Mari, Äänekoski

Railanmaa Nelli, Petäjävesi
Rantanen Maria, Äänekoski
Sääksniemi Topi, Saarijärvi
Tammelin Carita, Jämsä
Valkeinen Atte, Saarijärvi

Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Tervala Joonas, Kuhmoinen

Metsäenergian tuottaja

Hurskainen Sakari, Kannonkoski
Ikonen Paavo, Saarijärvi
Muli Johan, Äänekoski
Oksanen Aleksi, Äänekoski
Virnes Teemu, Kannonkoski
Väisänen Joonas, Konnevesi

Metsäkoneenkuljettaja (yhteistyössä Jyväskylän ammattiopiston kanssa)

Kotanen Nuutti, Pylkönmäki
Suomäki Aleksi, Saarijärvi (kaksoistutkinto)

Prosessinhoitaja

Kankainen Kalle, Äänekoski
Makkonen Joni, Äänekoski
Paattakainen Ville, Äänekoski
Remes Miikka, Äänekoski
Saari Raine, Viitasaari
Valkama Tuomas, Äänekoski

Putkiasentaja

Hämäläinen Elias, Äänekoski (kaksoistutkinto)
Kalliojärvi Arttu, Jyväskylä
Kaukometsä Joni, Äänekoski
Kivimäki Erno, Äänekoski
Leppänen Mika, Saarijärvi
Pakarinen Valtteri, Äänekoski
Pihlakari Eelis, Viitasaari
Pohto Aleksi, Äänekoski
Röppänen Jarkko, Jyväskylä
Seppänen Leevi, Jyväskylä

Varpula Antti, Saarijärvi
Vekki Markus, Äänekoski

Puuseppä

Rentola Markus, Laukaa
Tossavainen Pasi, Äänekoski

Sähköasentaja

Hirvanen Iiro, Konnevesi
Honkonen Ville, Saarijärvi
Huupponen Krisse, Äänekoski
Hytönen Pete, Äänekoski
Isomäki Jari, Saarijärvi
Jämsen Mikael, Saarijärvi
Karsikas Eemil, Äänekoski
Korhonen Aapo, Äänekoski
Kytömaa Joona, Laukaa
Laitinen Niko, Äänekoski

Liimatainen Jesse, Konnevesi
Linnanmäki Jere, Saarijärvi
Malinen Rene, Äänekoski
Nieminen Timo, Konnevesi
Pekonen Aku, Laukaa
Salinmäki Jussi, Äänekoski
Saukko Aleksi, Muurame
Viik Christian, Hankasalmi

Talonrakentaja

Aspinmaa Valtteri, Konnevesi
Hyytiäinen Hanna, Saarijärvi
Hämäläinen Jesse, Äänekoski
Hänninen Aati, Saarijärvi
Inkeroinen Juho, Äänekoski
Kainulainen Aki, Kivijärvi
Kautto Roope, Äänekoski
Kautto Tomi, Äänekoski
Kiminkinen Mika, Saarijärvi
Kinnunen Antti, Viitasaari

Kirvesmäki Roni, Uurainen
Kotilainen Jori, Kannonkoski
Kukkonen Ville, Karstula
Kunelius Matias, Äänekoski
Lavu Iiris, Karstula
Leinonen Rami, Viitasaari
Lievonen Aaro, Konnevesi
Liimatainen Roosa, Viitasaari
Lindeman Tino, Viitasaari
Matilainen Sanni, Karstula

Minkkinen Antti, Kivijärvi
Minkkinen Vili, Äänekoski
Mäki Tomi, Äänekoski
Nykänen Herkko, Äänekoski (kaksoistutkinto)
Paajanen Oliver, Äänekoski
Paananen Hilla, Äänekoski
Patama Jussi-Pekka, Äänekoski
Piilonen Joni, Äänekoski
Pölkki Toni, Karstula
Rahkonen Joonas, Saarijärvi

Rautiainen Ville-Markus, Äänekoski
Rekonen Laura, Viitasaari
Rossi Joona, Konnevesi
Ruusuvirta Lauri, Kivijärvi
Siipola Petri, Turku
Snell Henri, Äänekoski
Sonninen Jaro, Kannonkoski
Tavaststjerna Tommi, Pihtipudas
Terva-aho Teemu, Pihtipudas
Toikkanen Teemu, Viitasaari

Tosun Ferhat, Viitasaari
Turpeinen Tomi, Äänekoski
Urpilainen Harri, Kivijärvi

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Holkko Olli, Pihtipudas
Karjalainen Janrik, Laukaa
Kivelä Moose, Äänekoski
Kuusrainen Ville, Äänekoski
Linna Teemu, Kivijärvi
Mäntynen Jani, Kyyjärvi
Penttinen Henri, Äänekoski
Piispanen Juho, Kivijärvi
Turpeinen Tuomas, Kivijärvi
Varis Asko, Viitasaari

Aikuiskoulutus

Eläintenhoitajan ammattitutkinto

Aalto Laura, Saarijärvi
Hakkarainen Niina, Äänekoski
Honkonen Serafiina, Jyväskylä
Såg Elina, Helsinki

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Siltanen Minna, Äänekoski

Hiusalan erikoisammattitutkinto

Järvinen Henna, Joutsa
Kurhela Susanna, Alavus

Kokki

Ahola Suvi, Karstula
Kirmanen Jaana, Karstula
Rasinkangas Suvi, Jyväskylä

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Ahola Heli, Äänekoski
Hytönen Heidi, Äänekoski
Koskinen Virpi, Äänekoski
Leppänen Päivi, Kannonkoski
Pasanen Riina, Äänekoski
Pietiläinen Virpi, Äänekoski
Tourunen Eeva-Liisa, Äänekoski

Lähihoitaja

Aaltonen Pirita, Äänekoski
Heikkinen Päivi Elisa, Äänekoski
Heikkinen Päivi Susanna, Äänekoski
Hietala Juha, Kivijärvi
Hiitola Taina, Äänekoski
Kauppinen Kirsi, Jyväskylä
Kerttola Katja, Saarijärvi
Kesälahti Merja, Savukoski
Kinnunen Henna, Äänekoski
Koivula Pasi, Äänekoski

Korhonen-Vakoniemi Pirjo, Äänekoski
Lahtinen Anna, Äänekoski
Lampinen Sanna, Äänekoski
Lehes Martti, Äänekoski
Lehtonen Virpi, Äänekoski
Leppänen Outi, Saarijärvi
Liimatainen Mervi, Äänekoski
Lindroth Nina, Äänekoski
Malinen Tanja, Saarijärvi
Mäki-Mantila Sara, Jyväskylä

Mäkinen Katri, Jyväskylä
Pigg Pia, Kinnula
Piispanen Minna, Äänekoski
Rantanen Outi, Jyväskylä
Rautiainen Eija, Viitasaari
Salminen Kirsi, Äänekoski
Salonen Marita, Utsjoki
Saranen Henna, Äänekoski
Saukko Ulla, Äänekoski
Saviniemi Karoliina, Äänekoski

Tenhunen Henna, Viitasaari
Töysä Johannes, Viitasaari
Valorinta Eija, Viitasaari
Vilén Pihla, Äänekoski
Virtanen Sanna, Äänekoski

Lämmityslaiteasentajan ammattitutkinto

Hokkanen Juha, Muurame
Kauppinen Pasi, Jyväskylä
Oksanen Heikki, Jyväskylä
Vainio Jarkko, Jyväskylä

Eläintenhoitaja

Eteläkari Marika, Kyyjärvi
Reinikka Marjut, Helsinki
Valkonen Noora, Jyväskylä

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Varjonen Henna, Jyväskylä

Merkonomi

Heinonen Kaisa, Äänekoski
Hiekkanen Marika, Äänekoski
Hyörinen Anna-Maija, Jyväskylä
Kasurinen Tiina, Äänekoski
Kemppainen Ingrid, Äänekoski
Koponen Taina, Äänekoski
Korpela Ulla, Äänekoski
Kotilainen Annukka, Kannonkoski
Lehtonen Marika, Muurame
Saastamoinen Pia, Viitasaari

Myynnin ammattitutkinto

Hämäläinen Sami, Pihtipudas
Majuri Miia-Maria, Äänekoski
Pasanen Satu, Saarijärvi
Ruuska Mikko, Äänekoski

Putkiasentaja

Antila Tero, Jyväskylä
Halonen Jani, Äänekoski
Hoppula Katja, Saarijärvi
Korkeamäki Antti, Saarijärvi
Kotsetkov Ilja, Kinnula
Neittaanmäki Mika, Saarijärvi
Pimiä Juhani, Saarijärvi

Päihdetyön ammattitutkinto

Hassi Satu-Marja, Laukaa
Heiskanen Mervi, Konnevesi
Koivisto Hanna, Äänekoski

Sähköasentajan ammattitutkinto

Halttunen Hannu, Äänekoski
Kangas Pekka, Äänekoski
Lempinen Ville, Jyväskylä
Mäkinen Ari, Jyväskylä
Mäkipelto Pekka, Laukaa
Pitkälä Erkki, Uurainen
Pitkänen Niko, Äänekoski
Saarinen Sami, Äänekoski
Sneck Kari, Saarijärvi

Sähköasentaja

Pylväinen Markku, Äänekoski

Taloushallinnon ammattitutkinto

Jormakka Senja, Viitasaari
Kovanen Anne, Laukaa
Ojala Henna, Jyväskylä

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Peuranen Olli, Laukaa

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Honkanen Ali, Viitasaari
Hämäläinen Tomi, Viitasaari
Itäniemi Tuukka, Perho
Kemppainen Tuomas, Kannonkoski
Lindeman Samuli, Äänekoski
Lähteenmäki Petri, Saarijärvi
Manninen Ossi, Äänekoski
Palmamäki Tomi, Viitasaari
Puranen Tiia, Viitasaari
Rapo Henry, Viitasaari

Törhönen Jari, Viitasaari
Varis Timo, Viitasaari
Warteva Jarkko, Äänekoski

Ympäristönhoitaja

Ahonen Teija, Tampere
Hakkarainen Johanna, Jyväskylä
Hentunen Jaana, Jyväskylä
Hirsjärvi Jaana, Uurainen
Häkkinen Salla, Saarijärvi
Häyrinen Jukka, Jyväskylä
Iso-Ahola Tuomas, Saarijärvi
Kautto Tero, Äänekoski
Lähteenmäki Suvi, Tampere
Myyryläinen Milla, Pieksämäki

Ranta Satu, Keuruu
Viinikainen Tuula-Mari, Hankasalmi

Ympäristöhuollon ammattitutkinto

Hokkanen Eija, Jyväskylä
Ilottu Minna, Äänekoski
Pienimäki Liisa, Äänekoski

Yrittäjän ammattitutkinto

Alapiha Tuula, Äänekoski
Pitkänen Henna, Äänekoski
Saastamoinen Teija, Äänekoski

Onnea valmistuneille!